"TWOJE WNĘTRZE ODZWIERCIEDLA TWOJĄ TOŻSAMOŚĆ I OPOWIADA TWOJĄ HISTORIĘ." - Ewa Czerwińska

Obejrzyj wybrane aranżacje wnętrz!

Tworzone indywidualnie i funkcjonalnie dla komfortu i jakości użytkowania.

Salon Pary Podróżników

Mieszkanie Podróżników to eklektyzm globtrotera z wysublimowaną minimalistyczną kompozycją materiałów, kolorów i faktur stanowiących tło dla pozostałych elementów wnętrza. Jest nasycone barwami. Wzbogacone elementami kultur. Jednocześnie uporządkowane. To ich miejsce relaksu, odpoczynku, pracy z pasją i reminiscencji miejsc, w których byli. Miejsc odwiedzanych. Zakątków odkrywanych. Chwil przez nich doświadczanych. Kamień, drewno, soczysta zieleń mebli to elementy odzwierciedlające naturę, którą rozkoszują się Podróżnicy.

Kuchnia z kawą i podróżami w tle

Prosta, funkcjonalna, nieprzesadzona, aczkolwiek barwna kuchnia, w której zapach parzonej kawy jest podstawą. Kącik kawowy do poczytania dobrej książki, przewodnika bądź przejrzenia albumu z fotografiami to ważna część tego pomieszczenia. Jasny, doświetlony zachodnim światłem, zlokalizowany przy ścianie z galerią obrazów i fotografii z podróży, wysokiej na 2 kondygnacje, z widokiem na antresolę, w której mieści się otwarta sypialnia.

Mikrokuchnia otwarta na przestrzeń dzienną

To była mała, ciasna kuchnia, do której przechodziło się przez „duży pokój”. Nie było więc innej opcji, jak otwarcie jej na część dzienną z zabudową przechodzącą częściowo do pokoju. Zyskując doświetlenie. Stosując biel i wykorzystując jasne drewno i delikatnej strukturze. Powstało jasne, przestronne i funkcjonalne pomieszczenie.

Denim i carpet we wnętrzu łazienki

Piękny Denim, ze swoją strukturą, fakturą i odcieniem nie mógł nie trafić do tej łazienki. Aby wydobyć jeszcze bardziej jego urok, znalazł się w zestawieniu z 3 innymi rodzajami płytek: imitującymi dywan, odzwierciedlającymi deskę oraz gładkim i beżowym gresem. Mamy tu 4 rodzaje płytek, których odpowiednia kompozycja określa podział stref w łazience i jednocześnie skraca optycznie długość pomieszczenia. Dodatkowo duże lustra umieszczone naprzeciwko nadają wnętrzu głębię, rozświetlają i dają zmienny obraz percepcji pomieszczenia.

Przestrzeń w małym mieszkaniu

Małe mieszkanie, wielkie wyzwania. Wyburzenia kilku ścian były kluczowe do uzyskania przestronności tego małego mieszkania przeznaczonego na wynajem. Dzięki temu stworzono w pełni funkcjonalną kuchnię. Wydzielono strefę jadalni. Wygospodarowano przestrzeń do przechowywania i znaleziono miejsce na strefę dzienno-wypoczynkową. Tak, aby nowi lokatorzy mogli mieszkać tu wygodnie i komfortowo. Jak u siebie.

Salon i jadalnia w jednej przestrzeni

Długie i wąskie pomieszczenia bywają trudne kompozycyjnie i percepcyjnie. Główne rozdzielenie funkcji uzyskano poprzez skośny podział posadzki, kontrast kolorystyczny oraz rozróżnienie materiałowe: beżowe płytki oraz ciemno-brązowe panele podłogowe. Wygenerowało to przytulny kącik wypoczynkowo-relaksacyjny. Druga część, to jadalnia wraz z komunikacją prowadzącą od kuchni, przez jadalnię, aż do holu wejściowego. Przestrzenie niby oddzielone, nadal pozostają spójne kompozycyjnie.

Kuchnia, ergonomia i wzorzysty akcent

A zaczęło się od chęci zmiany koloru frontów. Bo coś trapiło moją Klientkę. Prosiła tylko o dobór nowego koloru, ale … Tutaj potrzebna była rearanżacja całej kuchni. Bo tym, co przeszkadzało, była niewygoda i dyskomfort spowodowany nieodpowiednim rozmieszczeniem urządzeń. Więc powstało nowe wnętrze, z nutką bieli prowansalskiej, drewnianego i długiego blatu roboczego, z dodatkami miedzianymi oraz urokliwymi, wzorzystymi, romboidalnie ułożonymi kwadratowymi kaflami na jednym fragmencie ściany.

Nadmorski apartament o wchodzie słońca

Klimat miejsca. Wypoczynek. Nadmorski kurort. A w jednym z budynków apartament na wynajem. Całoroczny. Zapewniający korzystającym pełnię komfortu. Jasny, stonowany. W barwach ziemi i naturalnego drewna. Z akcentami ciemnej zieleni nawiązującej do koloru sosen rosnących nieopodal budynku.

Czerń z kontrastem

Dwie funkcje: jadalnia i pokój dzienny w jednej otwartej przestrzeni. Wydzielone dla funkcjonalności. Dla zdefiniowania poszczególnych stref. Wydzielone i rozróżnione poprzez różne materiały, różne struktury, różne faktury i różne akcenty kolorystyczne. Jednolita jest posadzka z płytek o strukturze drewna. Spójność kompozycyjna jest zachowana poprzez meble oraz oświetlenie, a także powtórzoną czerń na pozostałych fragmentach ścian.

Pokój małego piłkarza

Gdy przyszedł czas na zmianę pokoju z dziecięcego na uczniowski, to zmianie uległo wszystko. Mały pokoik na poddaszu zyskał całkowicie nowe oblicze. Punktem wyjścia były 3 wyznaczniki: duże biurko, elementy piłkarskie i nawiązanie do znanych klocków. I to wszystko zostało uwzględnione wraz z wydzieleniem poszczególnych stref użytkowania. Całość skomponowano w obrębie 4 kolorów: bieli, jasnej szarości, czerni i żółtego.

Cegłą akcentowane przenikanie przestrzeni

Cegły ma być dużo. I jest. Tak życzył sobie klient. Ściana narożnikowa prowadząca od holu, przez strefę jadalni aż do kuchni wyłożona została ręcznie formowaną cegłą z grafitową spoiną. Wypukły narożnik ścian nabrał wyrazistego wyglądu. Styki z sąsiadującymi ścianami wykończono lustrzanymi taflami. Na naturalnej rudości cegieł powieszono biało-czarne grafiki w czarnych ramach. Efekt jest. Zgodny z oczekiwaniami.

Nowe oblicze łazienki

Było to wyzwanie, ponieważ do istniejących płytek ściennych i podłogowych należało dobrać inne, aby wprowadzić zabudowę pod miskę ustępową. Więc cóż lepszego może być, jak nie kontrastowe, o 5 różnych wzorach i mieszanym układzie grafitowe płytki. Nowa zabudowa meblowa pojawiła się w zbliżonej szarości grafitu. A stary drewniany dekor zamieniony został na listwy lustrzane. A stary drewniany dekor zamieniony został na listwy lustrzane. I ogromne lustro dodające urokliwej głębi i odbijające promienie wschodzącego słońca.