W KILKU SŁOWACH KRÓTKA HISTORIA FABRYKI Z ARCHITEKTURĄ W TLE

Poznajmy się!

Zobacz, co robię, jak pracuję i dlaczego fascynuje mnie architektura.

"Twoje wnętrze odzwierciedla Twoją tożsamość i opowiada Twoją historię."

– mgr inż. architekt Ewa Czerwińska
CO ROBIĘ?

Projektuję przestrzenie.

Otwarte i zamknięte.

Zewnętrzne i wewnętrzne.

Tworzone od podstaw.

Wymagające zdefiniowania.

Potrzebujące zmiany.

Czekające na nowe przeznaczenie.

Indywidualnie skomponowane.

Jako architekt tworzę je fizycznie.

Jako trener mentalny dbam o wyraz ich zmysłowości i wyjątkowości.

Łączę te dwie profesje, aby każdy czuł się jak najlepiej we własnej przestrzeni. Rozumiał ją. Kreował świadomie. Odbierał ją zmysłami. Czuł radość, komfort i satysfakcję.

Projektuję w fabryce, w której przestrzeń, architektura i człowiek tworzą korelację.

Nazywam się Ewa Czerwińska

Kształtuję świadomość przestrzenną. Aby każdy kreował lepszej jakości życie w miejscu, w którym przebywa. Dla inspiracji, komfortu i lepszego samopoczucia. Dla zrozumienia. I siebie i przestrzeni, którą się tworzy. Korelacji. Kształtuję świadomość przestrzenną, bo od przestrzeni, którą kreujemy, zależy to, jak kształtowani jesteśmy my sami. Fizycznie i mentalnie.

Tworzę układając puzzle od ogółu do szczegółu. Od urbanistyki, poprzez architekturę, renowację zabytków, aż po zieleń i aranżację wnętrz. Dopełniam je wrażliwością, poznawczością i odkrywczością. By tworzyły piękny, kompletny i spójny obraz przestrzeni. Wykorzystuję intuicję oraz własne talenty: Indywidualizacja, Uczenie się, Maksymalista, Odkrywczość i Strategiczne myślenie. Widzę. Patrzę. Obserwuję. Słucham i analizuję. Rozmawiam indywidualnie. O wnętrzach, architekturze i przestrzeni.
KIM JESTEM?

Architekt w Fabryce, w której Architektura jest sztuką przestrzeni.

Diplom-Ingenieurin Architektur

Absolwentka Fakultät für Architektur, Brandenburgische Technische Universitaet Cottbus, Niemcy /dyplom 2006/

magister inżynier architekt

Absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Poznańskiej /dyplom 2007/

pasjonatka architektury krajobrazu

ukończone kursy Projektowania i Zakładania Ogrodów organizowane przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów /2009/

konserwator zabytków

Absolwentka Podyplomowego Studium Konserwatorstwa i Zabytkoznawstwa Dziedzictwa Architektonicznego, Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Toruń /2010/

Właścicielka Fabryki Architektury Ewy Czerwińskiej /od 2013/

Certyfikowany Trener Mentalny

Akademia Trenerów Mentalnych Jakuba B. Bączka /od 2021/

Twórca Przestrzeni Podróży Mentalnej /od 2021/

Certyfikowany Trener Mentalny w Biznesie

Akademia Trenerów Mentalnych Jakuba B. Bączka /od 2023/

Twórca Przestrzeni Kursów Online

Mentorka Somba Kickstart u Sigrun /od 2024/

COŚ WIĘCEJ O MNIE?

Jestem pasjonatką poznawczości, odkrywczości i kreatywności. Wielbicielką podróży, książek, muzyki i twórczego myślenia.

Na co dzień rozkoszuję się aromatyczną kawą. Cieszę oko krajobrazem. Zatrzymuję momenty w milionach pixeli. Buduję z klocków Lego. Liczę kroki w dziesiątkach tysięcy. Wsłuchując się w zmienne dźwięki natury. Wyjeżdżam spontanicznie. Niewiele jest rzeczy, których nie lubię. Do nich zalicza się żużel, tatar i prasowanie. A także ograniczenia małej walizki.
W JAKI SPOSÓB MOGĘ POMÓC TOBIE?


Pomagam kreować lepszej jakości życie w miejscu, w którym przebywasz.


Bazując na Twoich indywidualnych potrzebach.

Koncentrując się na Twoim komforcie, dobrym samopoczuciu oraz balansie między pracą, domem i przestrzenią.

JESTEM TWÓRCĄ PRZESTRZENI W RÓŻNYM ASPEKCIE I RÓŻNYM WYMIARZE

Stworzyłam Przestrzeń Kursów Online!

Do której zapraszam osoby, które zainteresowane są odkrywaniem sposobów na samodzielne kreowanie przestrzeni własnego domu. Które chcą bardziej rozumieć przestrzeń, by móc ją kreować adekwatnie do swoich potrzeb. Które chcą żyć w warunkach komfortowych z poczuciem radości i satysfakcji z miejsca, w którym przebywają. Które także pracując z domu, marzą o odpowiedniej przestrzeni, która będzie gwarantowała równowagę między życiem osobistym, a obowiązkami zawodowymi skoncentrowanymi pod jednym dachem. Zapraszam osoby, które chcą otworzyć się na przestrzeń, by żyć po swojemu we własnym M, nie bazując na opinii i oczekiwaniach innych osób. Które chcą czerpać inspirację od architekta, odkryć tajniki przestrzeni oraz marzą o indywidualnym prowadzeniu przez architekta krok po kroku.
W Przestrzeni Kursów Online czekają na Ciebie moje autorskie kursy i warsztaty:

ARCHI.kursy

czyli kursy online przeznaczone do samodzielnej pracy:

„Przestrzeń dopasowana. Jak tworzyć przestrzeń do dobrego samopoczucia we własnym domu.”

„Stwórz funkcjonalny dom.Zacznij świadomie kształtować przestrzeń swojego domu. Dla własnego komfortu.”

„Twoja praca – Twoja przestrzeń. Stwórz idealną przestrzeń do pracy z domu.”

ARCHI.warsztaty

autorskie warsztaty dotyczące kreowania przestrzeni:

„Praca zdalna. Twój dom. I Ty. Jak tworzyć przestrzeń do efektywnej pracy wykonywanej z domu.”
POZNAJ REFLEKSJE I OPINIE MOICH DOTYCHCZASOWYCH KURSANTÓW

Co dają kursy tworzone w Fabryce Architektury?

Oto rekomendacje dotychczasowych kursantek i kursantów.
"Kurs Ewy był wspaniałą podróżą, której celem było zanalizowanie tego, czego potrzebuję do pracy z domu oraz przejrzenie możliwych opcji i pomysłów na wdrożenie tego w mojej rzeczywistości. Podobają mi się wskazówki i tricki, które Ewa sugerowała podczas kursu, a także praktyczne wytyczne dotyczące organizacji przestrzeni i wszystkiego, czego mogę potrzebować do pracy. Świetne było to, że przestrzeń do zadawania pytań była otwarta podczas rozmów w formie Q&A i punkty, które mnie interesowały, zostały w pełni przedstawione. Poleciłabym ten kurs każdemu, kto chce zorganizować przestrzeń pracy w domu i w umyśle! P.S.: Dodatkową przyjemnością było cieszenie się sposobem, w jaki Ewa prezentowała cały materiał kursu - w energetyczny, inspirujący sposób, zawsze ubrana w stylowe stroje."
LANA
- uczestniczka kursu "Twoja praca - Twoja przestrzeń"
"Jeśli zastanawiasz się, czy warto dołączyć do kursu, to szczerze Ciebie do tego zachęcam. Przez cztery kolejne tygodnie będziesz pod przewodnictwem Ewy odkrywać swoje potrzeby, analizować przeszłe doświadczenia związane z zorganizowaniem miejsca pracy. Same materiały do odsłuchania i ćwiczenia do wykonania nie są obciążające czasowo. Tym niemniej zarezerwuj sobie dużo czasu na ukierunkowane myślenie, rozważanie swoich potrzeb, projektowania i pracy wyobrażeniowej. Wszystko to powiązane z rodzącymi się odczuciami, po to, by praca skojarzona była z pozytywnymi emocjami, by przychodziła łatwo i była efektywna. Przeanalizujesz jakie wybrać miejsce do pracy, a na koniec uzyskasz także cenne wskazówki jak pracę w domu organizować. Ewa dzieli się swoją szeroką wiedzą i osobistym dużym doświadczeniem nie tylko jako architektka, także jako trener mentalny i jest to piękna para kompetencji. Polecam."
NATALIA
- uczestniczka kursu "Twoja praca - Twoja przestrzeń"
"Polecam ten kurs dla wszystkich osób, które są zagubione w planowaniu swojego domu tak jak ja na początku mojej drogi. Ten kurs pomoże Ci zrozumieć samego siebie, Twoje potrzeby, ustalić priorytety, zrozumieć atuty Twojej przestrzeni i wykorzystać ją do maksimum. Dla wszystkich niezdecydowanych licznymi opcjami i trendami oferowanymi na rynku, to jest najlepsza decyzja, od której możesz zacząć. Weź sprawy w swoje ręce i zacznij świadomie i odpowiedzialnie tworzyć twoją przestrzeń komfortu, która będzie dostosowana do potrzeb Twojej rodziny."
ALEKSANDRA
- uczestniczka kursu "Stwórz funkcjonalny dom"
"Ewo, chciałam Ci bardzo podziękować za kurs. Mega wartość!!!! Kurs dał mi sporo do myślenia. Kurs to uporządkowana wiedza potrzebna do ruszenia z miejsca, do zastanowienia się, czego człowiek potrzebuje, w jakim otoczeniu będzie mu się dobrze funkcjonowało. Do sięgnięcia głęboko do swoich potrzeb, a nie pozornych wyobrażeń, czy zaspokojenia potrzeb innych ludzi. I to co wcześniej pisałam, kluczowe były pytania - fundamentalne. Przepięknie i z pasją wypowiadasz się, aż miło się tego słuchało."
KASIA
- uczestniczka kursu "Stwórz funkcjonalny dom"
MOJA ROLA ARCHITEKTA I MISJA W FABRYCE ARCHITEKTURY

Pomagam zrozumieć przestrzeń. Bo od niej zależy, kim się stajemy.

Rolą architekta w życiu społecznym jest wzbudzenie zainteresowania otaczającym światem i pobudzenie zrozumienia przestrzeni u odbiorcy.

Poprzez kształtowanie świadomości przestrzennej, kompozycyjnej i funkcjonalnej architekt wzbudza u ludzi wrażliwość na to, co ich otacza.

Uzmysławia, jak przestrzeń wpływa i oddziałuje na człowieka. Na jego emocje. Zachowania. Podejmowane decyzje. Dokonywane wybory. Na sposób patrzenia i kreowania życia osobistego i zawodowego.

Inspiruje do otwartego poszukiwania kretywnych rozwiązań. Do poszerzania horyzontów. Znajdowania lepszych perspektyw na przyszłość. Do definiowania swojej wymarzonej przestrzeni w oparciu o włąsne potrzeby.

Rola architekta ma znaczenie globalne. W tym właśnie odnajduję sens mojej działalności.

By dawać ludziom komfort, radość i satysfakcję w miejscu, w któwym przebywają.

– Ewa Czerwińska

W JAKI SPOSÓB MOGĘ POMÓC TOBIE?


W relacjach z Klientami wykorzystuję swój najsilniejszy talent, jakim jest indywidualizacja.

To skupienie, słuchanie, rozumienie i czytanie między wierszami w celu odkrycia drugiej osoby.
Dzięki indywidualizacji dostrzegam wyjątkowość każdego człowieka i niepowtarzalność miejsca, w którym on przebywa.

NA CZYM OPIERA SIĘ FABRYKA ARCHITEKTURY W SWOIM PROCESIE TWÓRCZYM?

Poznaj moją historię architektury, która ukształtowała Fabrykę

Zaczęło się od ...

Wielkiej deski kreślarskiej, rulonów kalki, ołówków i rapidografów. Za każdym razem, gdy patrzyłam na miejsce pracy mojego Wujka i Cioci, na ich grafiki, zestawy pisaków i uśmiech na twarzach podczas tworzenia, wyobrażałam sobie siebie w tej roli.

Chciałam tak samo zostać architektem, by z ogromną satysfakcją tworzyć przestrzeń dla innych.

To było niesamowite! Widzieć, jak tworzy się budynki od pomysłu. Od pierwszej kreski postawionej na kalce. Od setek linii, z których wyrastały bryły …

I tak od 6-tego roku życia, kiedy to dostałam pierwszą ekskluzywną linijkę i ołówek automatyczny /a w latach 80-tych XX w. nie było one dostępne tak ot!/ pielęgnowałam swoją własną wizję zawodowej przyszłości. I pielęgnowałam ją zawzięcie aż do liceum. Słuchałam o ciekawych miejscach. Czytałam o cudach świata. Odkrywałam piękne miejsca. I tupałam nogami, aby móc zobaczyć je na żywo.

Chwilowe zawahanie ...

W ferworze młodzieńczej odkrywczości i otwartości zafascynował mnie język angielski, Anglia i Londyn.

Architektura, krajobrazy i literatura.

Nawet przez myśl przeszła mi tuż przed maturą filologia angielska lub lingwistyka stosowana.

Cóż wówczas usłyszałam od mojej nauczycielki od angielskiego?

„Nie idź na filologię, bo tu nie doświadczysz architektury. Idź na architekturę, aby połączyć ją z językiem angielskim!”

Koziołki, pastele i architektura ...

Jest!

Wydział Architektury Politechniki Poznańskiej.

Tu zgłębiałam tajniki projektowania. Odkrywałam kompozycje przestrzenne. Podstawy architektury.

Dwa moje projekty: domu jednorodzinnego oraz budynku wielorodzinnego były jednymi z lepszych projektów semestralnych na roku.

Historia architektury i urbanistyki. Makiety. Malarstwo. Rzeźba. Rysunek. Moim narzędziem twórczym do dzisiaj jest ołówek i tłusta pastela. Oraz kalka i linijka. Których używam podczas analiz urbanistycznych. Pierwszych szkiców kompozycyjnych. Poszukiwania rozwiązań funkcjonalnych. A także podczas omawiania projektów z Klientami. Bo kalka, ołówek i skalówka robią piorunujące wrażenie podczas rozmowy.

To były 3 lata staudiów pełne ciekawości, poznawczości i odkrywczości.

Podniesienie poprzeczki!

Stypendium na Branderburgische Technische Universitaet w Cottbus, w Niemczech.

Był 2003 rok, kiedy zrobiłam swój jeden z najodważniejszych i najciekawszych kroków życiu osobistym, rozowojym i zawodowym.

To miała być tylko 6-ścio miesięczna przygoda. Która w rezultacie urosła do projektu 3-letniego.

Tu było szerokie spektrum patrzenia. Inna perspektywa. Bogactwo wielokulturowości. Przestrzeń do odkrywania innego spojrzenia na architekturę. Inaczej. Bardziej swobodnie. Bardziej kreatywnie. Bardziej odważnie.

Tu były moje pierwsze publiczne prezentacje projektów i idei. Po angielsku i po niemiecku. WOW! To działo się naprawdę!

Tu zaczęłam opowiadać architekturę.

Otwartość, odwaga i inna perspektywa to najcenniejsze, co w tamtym czasie zyskałam. A co przynosiło efekty w dalszych etapach kreowania mojej zawodowej ścieżki.

Pierwsza książka

Na jednym z seminariów, w grupie studentów z całego świata, analizowaliśmy projekty i realizacje współczesnej architektury brazylijskiej.

Moje opracowanie obejmowało 3 budynki zaprojektowane przez Braci Roberto /Marcela, Mauricio: Brazilian Press Association; Port Lotniczy Santos Dumont i Brazilian Reinsurance Institute w Rio de Janeiro.

Powstała zbiorowa publikacja „Die unbekannte Moderne Brasiliens” /pod kierownictwem Margret Becker/ .

Doświadczenie zawodowe w międzynarodowym biurze projektowym w Stuttgarcie

Pierwsze praktyki zawodowe – Stuttgart, Niemcy.

Niesamowite doświadczenie w międzynarodowym zespole architektów, inżynierów i techników w biurze projektowym Stoelzle-Sahihi Architekten Gesellschaft mbH.

Tu projektowanie było jak w krainie baśni: od tworzenia membranowych zadaszeń, makiet, szkiców, planów zagospodarowania placu budowy, po koncepcje zabudowy hotelowej na pustyni w Desert Resort w Abu-Dhabi. Kolejne praktyki – Berlin, Niemcy.

Biuro projektowe AVP Architekten i współopracowanie dokumentacji wykonawczej Zentrum fuer Kunst und Soziokultur w Poczdamie, które powstało na terenie historycznych stajni według projektu Karla Friedricha Schinkel’a.

"Pani Ewa Czerwińska odbywała w naszym przedsiębiorstwie praktykę zawodową. Do jej zadań należały prace w zakresie od fazy projektowania, szkicowania, wykonania modelu budowlanego aż po planowanie zadań budowlanych. Przy czym wszystkie powierzone jej zadania wykonywała zawsze ku naszemu pełnemu zadowoleniu, nawet wówczas, gdy obejmowały tak zróżnicowane zadania, jak np.: konkurs na projekt hotelu w Abu Dhabi czy Centrum firmy Mercedes-Benz w Mediolanie. Kolejne projekty dotyczyły budowy nowego warsztatu dla pojazdów użytkowych i przebudowy obiektów socjalnych w filii firmy Mercedes-Benz w Landau, a także opracowanie projektu technicznego restauracji Brunnerz w Stuttgarcie. Identyfikowała się w pełni z powierzonymi jej zadaniami, a praca wykraczająca poza normatywne godziny pracy była dla niej faktem oczywistym. Zawsze dokładnie i sumiennie wykonywała swoje obowiązki przyczyniając się tym samym do sukcesów realizowanych projektów i naszego przedsiębiorstwa. Pani Czerwińska swoją otwartą postawą, gotowością do współpracy i poczuciem obowiązku była dla nas zawsze szanowanym partnerem. Była w stosunku do współpracowników i przełożonych zawsze bardzo uprzejma i zawsze przychodziła punktualnie do pracy."
ARCH. HAMID SAHIHI
- Stoelzle-Sahihi Architekten-Gesellschaft mbH, Stuttgart, Niemcy

Doświadczenie zawodowe w międzynarodowym biurze projektowym w Berlinie

Kolejne praktyki zawodowe – Berlin, Niemcy.


W biurze projektowym AVP Architekten – Abelmann Vielain Pock Architekten BDA opracowywałam dokumentację wykonawczą dla Zentrum fuer Kunst und Soziokultur w Poczdamie, które powstało na terenie historycznych stajni projektu Karla Friedricha Schinkel’a.

"Pani Czerwińska wykonywała powierzone jej prace i zadania dobrze, sumiennie i zawsze ku naszemu pełnemu zadowoleniu. Jej umiejętność wykorzystania wiedzy technicznej podczas opracowywania kompleksowych projektów umożliwiła nam powierzenie jej szeroko zakrojonych zadań do samodzielnego opracowania. Przy czym wszystkie powierzone jej zadania były zawsze wykonane z dużym zaangażowaniem osobistym i odpowiedzialnością. Jej bardzo dobra wyobraźnia przestrzenna i umiejętność graficznego jej przekształcenia, jak też dobra umiejętność posługiwania się programem komputerowym ArchiCAD są dużą zaletą i wartością, z której również i my mogliśmy profitować. Swoja postawa udowodniła wyjątkowa odpowiedzialność i osobiste zaangażowanie, a w kontakcie z innymi wspaniałym obyciem i kulturą. Pani Czerwińska swoją życzliwością i komunikatywnością zyskała dużą sympatię naszego zespołu. Życzymy pani Czerwińskiej najserdeczniej wszystkiego dobrego i powodzenia w życiu prywatnym i zawodowym."
ARCH. CLEMENS POCK
- Abelmann Vielain Pock Architekten BDA, Berlin, Niemcy

Dipl.-Ing. Architektin Ewa Czerwińska

Pierwszy tytuł naukowy /2006/: Dipl.-Ing. Architektin Ewa Czerwińska.

Obrona pracy dyplomowej magisterskiej, pt: „Stadtpfarrkirche zum hl. Nikolaus in Glogau, Polen – neue Nutzung der Kirchenruine” w katedrze Bauen im Bestand, Brandenburgische Technische Universitaet, pod kierunkiem Prof. Inken Baller.

mgr inż. architekt Ewa Czerwińska

Drugi tytuł zawodowy /2007/: mgr inż. architekt Ewa Czerwińska.

Obrona pracy dyplomowej magisterskiej, pt: „Sztuka kultury – adaptacja ruin kościoła św. Mikołaja w Głogowie na Centrum Kulturalne” w katedrze Prof. dr hab. inż. arch. Mariana Fikusa, na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej.

Doświadczenie zawodowe w polskich biurach projektowych

– 10/2006 – 03/2007 praktyki zawodowe w pracowni architektonicznej APA ARCHED w Głogowie


– 05/2007 – 06/2007 praktyki zawodowe w pracowni architektonicznej ARTSPACE w Poznaniu


– 06/2007 – 08/2008 asystent architekta w Hausmann i Partnerzy Studio Projektowe Architekton w Pile


– 09/2008 – 10/2017 asystent architekta w Biurze Obsługi Architektonicznej ARCHI-GRAF w Pile


– 01/2011 – … architekt/ współpraca z ANTA Pracownia Projektowa Dariusz Skrzypczyk

Przestrzeń urbanistyczną i architektoniczną dopełniam zielenią!

Przestrzeń to mój ulubiony temat.

W kontekście jej kreowania, jej sensu i znaczenia.

W kontekście tego, jak oddziałuje na nas, odbiorców i użytkowników. W kontekście jej złożoności.

Postanowiłam wzbogacać przestrzeń. O rośliny.

Ukończyłam Kurs Projektowania i Zakładania Ogrodów koordynowany przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów.

To była piękna i wielobarwna przygoda. Ze wspaniałym entuzjastą zieleni, ogrodów i kompozycji. Bawiąc się między meandrami kwiatów, krzewów, drzew. Wytyczając strefy przeznaczenia. Patrząc obrazem zmieniających się pór roku. Kreśląc geometrię komunikacji, roślinności i małej architektury.

Zieleń to nie tylko przestrzeń zewnętrzna.To nie tylko mój ulubiony kolor. Zieleń to nieodłączny element żywej przestrzeni, przyjaznej przestrzeni i sprzyjającej przestrzeni. Dlatego zachęcam do wkomponowywania jej we wnętrzu pomieszczeń o różnym przeznaczeniu.

Zwieńczeniem mojej kreatywności przestrzennej były Targi Gardenia w 2008 roku, kiedy to wręczono mi nagrodę za wygrany projekt koncepcyjny na zagospodarowanie przestrzeni publicznej w Poznaniu w ramach międzynarodowego konkursu.

Przeszłość w czasach współczesności.

Kolejny etap budowania podstaw i wartości dla przyszłej Fabryki Architektury odniósł się do przeszłości. Do historii architektury i urbanistyki. Do historii, która smakuje najpiękniej. Gdy oglądasz dzieła przeszłości. Wytwory ludzkich rąk sprzed wielu wielu wieków. Kiedy dostrzegasz w niej pietyzm i sztukę detalu. Kunszt szczegółów. Które wykonywanie ręcznie ujmują i teraz. Są niewyobrażalnie głęboką myślą, wizją, analizą i dziełem skończonym. Z sensem, przemyśleniem, kompozycją, pięknem i trwałością. Zadziwia i zachwyca. Będąc świadkiem wieku wydarzeń, zdarzeń i okoliczności. I dalej stoi. Dwory, pałace, kościoły, wieże, zamki, warownie. Założenia pałacowe, ogrodowe. Kompozycje urbanistyczne. Przestrzenne. To mnie fascynuje. To jest nieodłącznym elementem moich podróży. Przeszłość trwająca dziś i będąca podstawą przyszłości. Tajniki idei i wyszukanych pomysłów. Analizowanie nawarstwień, tożsamości i historii architektury. Wydźwięk przeszłości w zestawieniu z teraźniejszością. Wrażliwość, postrzeganie, dostrzeganie i podziw. Odkrywałam to piękno historii podczas Podyplomowego Studium Konserwatorstwa i Zabytkoznawstwa Dziedzictwa Architektonicznego na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu pod kierunkiem Prof. dr hab. inż. arch. Jana Tajchmana.

Fabryka Architektury Ewy Czerwińskiej

Na tym złożonym podłożu, w maju 2013 roku, powstała Fabryka Architektury Ewy Czerwińskiej.
Fabryka, która jest sztuką przestrzeni.
Miejscem, w którym się analizuje.
Porównuje. Zestawia. Wyznacza. Wytycza.
Łączy kontrasty.
Dobiera spójności.
Dopełnia. Urozmaica. Ożywia.
Kreuje coś z niczego.
Nadaje nowy wyraz tego, które tego wymaga lub potrzebuje.
Tworzy nową definicję miejsca. Znajduje nową opowieść w danej przestrzeni.
Wizualizuje myśli, pragnienia i marzenia.
Gdzie wychodzi się od otwartości, poznawczości, odkrywczości.
Przez kreatywność wywodzącą się z obserwacji, percepcji, korelacji.
Aby dawać sprzyjającą, funkcjonalną, komfortową i zmysłową przestrzeń. Przestrzeń dopasowaną. W procesie projektowym. Złożonym. Wielowątkowym.

Najbardziej złożony projekt
opracowany w Fabryce Architektury

Największy projekt budowlano-konserwatorski to zmiana sposobu użytkowania dawnego XVII-wiecznego Klasztoru OO. Franciszkanów w Szamotułach na plebanię i mieszkania chronione wraz zagospodarowaniem terenu przyklasztornego.

Projekt obejmował: opracowanie inwentaryzacji budowlano-konserwatorskiej, badania architektoniczne, analizy prac stratygraficznych i archeologicznych, analizy rysu historycznego obiektu oraz miasta, orzeczenie o stanie technicznym obiektu, badania dendrochronologiczne zachowanych belek stropowych, analizę zachowanej stolarki okiennej /najstarsze ujawnione okna to ponad 200 letnie/, program prac budowlano-konserwatorskich, analizy pierwotnego układu funkcjonalnego, wprowadzenie nowej funkcji użytkowej z poszanowaniem substancji historycznej, pełnobranżowy projekt budowlany i wykonawczy, uzgodnienia p.poż., uzgodnienia z WWKZ.

Interdyscyplinarność w Fabryce Architektury

Interdyscyplinarnosć, czyli wielowątkowość i złożoność w procesie projektowania i kreowania przestrzeni to jest to piękno, dzięki któremu mogę oferować rozwiązania obejmujące różne aspekty.

Wiedza i doświadczenie zdobywane na różnym podłożu, w kilku dziedzinach, jest jak pudełko drobnych puzzli, które ułożone i dopasowane w odpowieni sposób dają obraz spójnej, kompletnej i całej przestrzeni. Złożonej z każdego innego puzzla.

To także wyraz jednego z moich głównych talentów według Gallup Strenghts – Learner, który silnie prezentuje się w uczeniu, rozwijaniu się, doświadczaniu, odkrywaniu i poszukiwaniu niestandardowych rozwiązań na przestrzeń.

A wyjątkowe połączenie architektury z elementami treningu mentalnego pozwala mi na realizację mojej misji polegającej na kształtowaniu świadomości przestrzennej w społeczeństwie, by ułatwiać i uprzyjemniać ludziom przebywanie w miejscach, którymi się otaczają. Dla fizycznego i wewnętrznego komfortu. W szczególności w dynamicznie zmieniających się czasach.

Autorska prelekcja podczas Targów Mieszkań i Domów w Poznaniu

W marcu 2022r. podczas Targów Mieszkań i Domów organizowanych na Międzynarodowych Targach Poznańskich w Poznaniu wygłosiłam autorską prelekcję zatytułowaną „Przestrzeń dopasowana”, czyli wykład o tym, co warunkuje dobre samopoczucie we wnętrzach, w których przebywamy.

Na co zwrócić uwagę podczas aranżacji pomieszczeń. Co ma istotne znaczenie w pozytywnym odbiorze przestrzeni, w której żyjemy.

W oparciu o nią powstał ARCHI.kurs „Przestrzeń dopasowana.Jak tworzyć przestrzeń do dobrego samopoczucia we własnym domu.” 

Fabryka Architektury Ewy Czerwińskiej jako partner biznesowy

Współpartner podczas rozmów z zagranicznym kontrahentem

W 2017r. współprowadziłam rozmowy ofertowe oraz warunki współpracy z kontrahentem anglojęzycznym. Po owocnym podpisaniu umowy współopracowywałam w projekcie budowy hali produkcyjnej wraz z zapleczem administracyjno-biurowym. Przeprowadziłam analizy urbanistyczne terenu, opracowałam inwentaryzację zieleni, współtworzyłam projekt koncepcyjny budynu wraz z zagospodarowaniem terenu oraz prowadziłam spotkania z Inwestorem w języku angielskim omawiając poszczególne etapy procesu projektowego.

Trener Mentalny w życiu i biznesie

Trening mentalny wykorzystuję i stosuję w życiu oraz biznesie opierając się na samoświadomości, wrażliwości, kreatywnym myśleniu oraz wyobraźni. Tworząc pełną cennych doświadczeń drogę do osiągnięcia zamierzonego celu. Krok po kroku.

Somba Kickstart Mentor w Sigrun GmbH

Zostałam zaproszona przez Sigrun do jej Teamu jako Somba Kickstart Mentor. W oparciu o umiejętności analityczne i obserwacyjne. Zdolności do przewidywania skutków i kierunku podążania. Dzięki kreatywnemu poszukiwaniu niestandardowych rozwiązań adekwatnie do sytuacji. Prezentując zdolności interpersonalne, entuzjazm i emanującę inspirację połączone ze strategicznym myśleniem i zarządzaniem w procesie projektowym. Dbając o indywidualne podejście, zrozumienie i czytelną komunikację. Wykorzystując trening mentalny stosowany w życiu i biznesie. Z sukcesem współprowadziłam w międzynarodowej grupie 15 mentorek ponad 500 kobiet z całego świata, które rozpoczynały realizację swoich marzeń w procesie tworzenia swojego pierwszego kursu online.
„Ewa była jednym z mentorów w naszym programie Somba Kickstart. Program ten pomaga kobietom (i kilku mężczyznom) stworzyć swój pierwszy lub kolejny kurs online, promować go i prowadzić w celu ostatecznego osiągnięcia sprzedaży. Sigrun's Online MBA Kickstart działa już od ponad 8 lat. W ostatniej turze przez proces przeszło ponad 550 uczestników Ewa była mentorem po raz pierwszy, będąc uczestniczką programu zaledwie rok wcześniej. I wykonała niesamowitą robotę. Jej udział przerósł nasze oczekiwania. Wspierała naszych uczestników w realizacji zadań. Zawsze z bardzo ciepłą i serdeczną postawą. Mimo że jest to program już ugruntowany, tym razem wprowadzono pewne zmiany. Ewa doskonale się do tego zaadaptowała. Nie trzymała się wyłącznie znanego jej procesu. Na bieżąco sprawdzała, co wprowadzaliśmy i zmienialiśmy, dzięki czemu udzielała jak najlepszych porad naszym klientom. Ewa jest ciepłą, przemiłą osobą, z dużym poczuciem odpowiedzialności za swoje zadania. Chętnie się uczy i dostosowuje do szybkich zmian (które z naszej strony zdarzają się dość często). Praca z nią była przyjemnością i mam nadzieję, że wkrótce będzie nas wspierać w innym programie”.
INA MEWES
- Somba Kickstart Head Coach
JAKIE PROJEKTY TWORZONE SĄ W FABRYCE ARCHITEKTURY?

Przykładowe obiekty zaprojektowane w Fabryce Architektury oraz we współpracy z mgr inż. architekt Ewą Czerwińską

projekty aranżacji wnętrz domów jednorodzinnych w Głogowie, Komornikach, Szamotułach, Jaśle, Jaczowie, Modle, Czarnkowie, Piotrowie k/Szamotuł

projekty aranżacji wnętrz mieszkań w Głogowie, Pile, Szamotułach, Jaśle, Poznaniu, Zakopanem, Warszawie oraz Londynie

aranżacja poddasza w domu jednorodzinnym w zabudowie szeregowej w Głogowie

projekt przedogródka oraz ogrodu przy domu jednorodzinnym w Głogowie

zmiana sposobu użytkowania dawnej restauracji na 4 mieszkania 2-pokojowe z aneksem kuchennym w Pile

zagospodarowanie terenu wraz z projektem nasadzeń i zmianą kolorystyki elewacji budynku mieszkalnego wielorodzinnego w Poznaniu

projekt aranżacji wnętrz apartamentu nadmorskiego w Sianożętach

projekt budynku magazynowego dla branży motoryzacyjnej wraz z zagospodarowaniem terenu w Łysomicach k/Torunia

przebudowa i zmiana sposobu użytkowania budynku dawnego banku na zespół gabinetów lekarskich z salą zabiegową i laboratorium w Głogowie zlokalizowanego w pasie krajobrazowym Starego Miasta wpisanym do rejestru zabytków

przebudowa i rozbudowa istniejącej przychodni lekarskiej wraz z chirurgią jednego dnia w Pile

projekt aranżacji wnętrz siedziby firmy transportowej w Skórce k/Piły

projekt przebudowy i rozbudowy warsztatu ślusarskiego w Głogowie

projekt przebudowy i rozbudowy restauracji w ośrodku wypoczynkowym w Ustroniu Morskim

projekt przebudowy i zmiany sposobu użytkowania serwisu samochodowego na lakiernię w Motańcu k/Szczecina

projekt budynku biurowo-handlowo-usługowego w Poznaniu

projekt budowlano-konserwatorski zmiany sposobu użytkowania dawnego barokowego Klasztoru OO Franciszkanów na plebanię i mieszkania chronione wraz z zagospodarowaniem terenu

hala produkcyjno-magazynowa z częścią administracyjną w Pile /inwestor zagraniczny/

osiedle domów jednorodzinnych w Łopuchowie niedaleko Poznania

domy jednorodzinne w Budzyniu, Pile, Skórce k/Piły, Głogowie, Pławnie k/Murowanej Gośliny

budynki wielorodzinne w Poznaniu, Pile, Toruniu, Złotowie, Kwilczu, Jarosławiu

pływalnia kryta w Pile

projekt konkursowy na odbudowę, przebudowę, rozbudowę i adaptację ruin Teatru Miejskiego im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie na potrzeby Państwowej Szkoły Muzycznej im. Ferenca Liszta

zagospodarowanie terenu wokół kościoła w Psarskich koło Pniew

zmiana sposobu użytkowania "Starej Szkoły" w Kwilczu na "Centrum Animacji Kultury" /budynek objęty ochroną konserwatorską/

siedziba firmy w Orzeszkowie koło Kwilcza

siedziba firmy w Koziegłowach koło Poznania

siedziba firmy transportowej w Skórce k/ Piły

membranowe zadaszenie placu dla Fabryki Mercedes-Benz w Mediolanie, Włochy

współudział w konkursie na budowę międzynarodowej bazy hotelowej Desert Resort w Abu-Dhabi, Zjednoczone Emiraty Arabskie

zmiana sposobu użytkowania lokalu usługowego na restaurację w Stuttgarcie, Niemcy

dokumentacja wykonawcza Zentrum fuer Kunst und Soziokultur w Poczdamie, Niemcy

pawilony handlowe branży budowlanej

pawilony handlowe z technologią rozbioru mięsa

centra handlowo-usługowe ze stacją paliw i myjnią samoobsługową

hale przemysłowe wraz z technologią procesu produkcyjnego

serwis samochodowy MAN STAR TRUCKS w Nowej Soli

centrum motoryzacyjne samochodów osobowych i ciężarowych w Kielcach

PROJEKTY TWORZONE I WSPÓŁTWORZONE W FABRYCE ARCHITEKTURY

Obejrzyj przykładowe projekty tworzone i realizowane w Fabryce Architektury oraz we współpracy z mgr inż. arch. Ewą Czerwińską

POROZMAWIAJMY O TWOJEJ PRZESTRZENI!

Spotkajmy się, by porozmawiać o Twoich planach inwestycyjnych

Umów się na konsultacje z architektem, by omówić Twoje plany inwestycyjne, możliwości zagospodarowania terenu, realne plusy i minusy działki, którą planujesz pod zabudowę oraz zakres i formę dokumentacji projektowej.
"Współpraca z Ewą, to według mnie strzał w dziesiątkę! Podczas konsultacji Ewa podsunęła kilka rozwiązań tak, żeby w salonie i kuchni postawić kropkę nad i. W swoich działaniach zwraca szczególną uwagę na estetykę oraz użytkowanie. Ma być ładnie i komfortowo w użytkowaniu. To jest ważne, zwłaszcza kiedy są małe dzieci. To wspaniałe, że Ewa jako architekt patrzy przede wszystkim na potrzeby. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona zaangażowaniem Ewy, tym bardziej, że konsultacja trwała dłużej niż było to zaplanowane. Wszystko pięknie podsumowane w mejlu. Podane przykłady i rozwiązania."
MONIKA
- Inwestor prywatny
"Z pomocy Fabryki Architektury skorzystałam przy zmianie wystroju mojego mieszkania. Dzięki konsultacjom online udało się tak zaaranżować mieszkanie, że wreszcie nabrało charakteru. "Mieszkanie kupione z rynku wtórnego miało męski charakter po poprzednim właścicielu, jednak dzięki pomocy Ewy udało się zmienić je na bardzo kobiece i przytulne. Od Ewy otrzymałam projekty różnych propozycji na aranżacje wnętrza wraz ze wskazanymi sklepami online, gdzie kupić: lampy, zasłony, doniczki, meble."
AGATA R.
- Inwestor prywatny
"Ewa pokazała nowe możliwości aranżacji -pozwoliła spojrzeć na przestrzeń inaczej. Pokazała, że grzejnik wcześniej uznany za kłopot nie musi być kłopotliwy 🙂 Ewa wykazała się dużą wiedzą odnośnie współpracy z deweloperem, jak i ogromną wyobraźnią, która pozwoliła mi spojrzeć na przestrzeń dużo bardziej pozytwnie. Polecam Fabrykę Architektury Ewy Czerwińskiej, bardzo!"
ELIZA
- Inwestor prywatny
"Pozytywnie oceniamy współpracę z Panią Ewą Czerwińską w zakresie realizacji warsztatów „Kuźnia Kreatywności. Rozwijanie kompetencji przyszłości.” Zajęcia były wykonywane terminowo i zgodnie z zawartą umową o świadczenie usług. W efekcie realizowanych zajęć, wiara dzieci we własne kompetencje wzrosła."
ANNA S.
- Wiceprezes Zarządu Fundacji Varietae
"Było cudownie! Uczestniczka bardzo zadowolona. Polecamy korzystanie z usług Pracowni Pani Ewy."
BERNADETTA B.-L.
- Mama uczestniczki warsztatów "Kuźnia Kreatywności. Rozwijanie kompetencji przyszłości."
"Z Ewą poznałyśmy się podczas spotkań klubu Kobiety i Pieniądze w Poznaniu w 2019 r. Ewa chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Łatwo nawiązuje kontakty, zaraża uśmiechem i dobrą energią. Kiedy podejmuje się jakiegoś zadania, to w pełni się angażuje. Lubi wyzwania i szuka rozwiązań. Ewa napisała również kilka artykułów na stronę www.kobietaipieniadze.pl. Współpracowałyśmy przy tworzeniu tych treści i jestem bardzo zadowolona z naszej współpracy. Polecam pracę z Ewą!!!"
MONIKA L.
- Happy Money, Kobieta i Pieniądze - well-being finansowy i edukacja finansowa
"Very cheerful personality, eager for knowledge, hardworking and conscious of the professional aim she would like to achieve. During the postgraduate studies Ewa was a very nice person to get on with. Not just yet another one course colleague."
WITOLD H.
- Senior Engineer w Perega (formerly Thomasons Limited)
"Poznałam Ewę Czerwińską w 2018 roku na jednym z warsztatów Klubu Kobieta i Pieniądze. Od samego początku obserwuję jej rozwój zarówno w obszarze edukacji Kobiet, ale także doskonalenie warsztatu architekta. Niezwykle kreatywna osoba, otwarta na różne style. Słucha i doradza i tworzy niezwykłe projekty dopasowane do potrzeb klienta. Działa w środowisku lokalnym wspierając społeczność lokalną. Polecam!"
BOŻENA U.
- International SSC (Order Management and Logistic), CRM, Business Coach, Change Management, Project Management, MBA